Pioli emocionohet nga Milani i tij: Këta djem japin shpirtin edhe duke luajtur çdo 4 ditë! Kessie? Pashë gol, ai mu betua…

Stefano Pioli u intervistua nga Sky Sport pas ndeshjes 1-1 në Old Trafford. Trajneri kuqei u duk mjaft i kënaqur nga loja por vazhdoi të theksonte se asgjë nuk ka mbaruar.

“Lojtarët e mi luajtën një ndeshje të shkëlqyeshme, ekipi ishte në gjendje të drejtonte ndeshjen dhe të vuante. Performanca është e rëndësishme dhe do t’u japë lojtarëve tanë besim të mëtejshëm”.

Barazimi me Manchester: “Mendova se ishte kundërshtari i duhur, ne po punojmë që të rritemi dhe të përpiqemi të fitojmë përsëri. Këto janë garat që ju bëjnë të rriteni, që ju bëjnë të pyesni veten se në çfarë niveli jeni!

Ishte një performancë e shkëlqyeshme, por nuk ka mbaruar sepse ka dy ndeshje!. Kundërshtari është i fortë dhe i shpejtë. Për të eleminuar një kundërshtar si ky, do të nevojitet një ndeshje tjetër e nivelit”.

Për golin e Kessie: “Unë nuk pashë asgjë nga stoli, vetëm një gol të shkëlqyeshëm. Ishte shumë i rëndësishëm, po luanim mirë. Do të na kishte dhënë edhe më shumë forcë. Kessie më siguroi dhe u betua që nuk e ndaloi topin me dorë”.

Për golin e Kjaer: “Ka shumë kënaqësi. Unë nuk jam duke trajnuar një grup normal, është një grup i jashtëzakonshëm, nga pikëpamja teknike, profesionale dhe njerëzore. Kur shoh që djemtë japin shpirtin e tyre, është e drejtë të jesh i kënaqur.

Ky ishte një rezultat shumë i mirë. Ne jemi të lumtur, por gjithashtu mund të kishim bërë diçka më shumë. Kemi treguar se jemi një kundërshtar i fortë”

“Fryma e ekipit më pëlqeu! Duhet të kemi një nivel të lartë të aplikimit, unë mund të jem vetëm i kënaqur. Ne luajmë çdo katër ditë, por këta djem nuk dorëzohen kurrë. Absolutisht vazhdohet, është një moment përcaktues për kampionatin dhe Europa League, pastaj do të ketë një pushim. Ne do të jemi në gjendje të marrim frymë, flas për ata që nuk shkojnë në ekipin kombëtar…”.

Për Leao: “Ai ka nevojë për shfaqje si kjo, për të vazhduar të luajë, për t’u ndjerë pak më shumë në zonën kundërshtare. Ai ka cilësi, dëshiron të qëndrojë brenda lojës, më superior se sezonin e kaluar”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu