Pioli dhe ndryshku i mesfushes

Nga Emanuel Cucka

Bakayoko e provoi se skuadra e kishte te nevojshme nje mesfushor modern qe di te beje mjaft mire dhe shkaterruesin dhe organizatorin.

Bennacer rezultoi thuajse perfekt ne po te njejten gje por skema deshtoi kur ai duhej te lidhej me Kessie.

Ketu hyn dhe magjia e misterit … Pioli ja doli te lidhte dy shkaterruesa se pari midis njeri tjetrit dhe se dyti me pjesen tjeter te skuadres.

Presioni qe skuadra tani ben lart vjen edhe si shkak i muskujve (qe tashme perdoren me llogjike) dhe sigurise qe ndodhet ne mesfushe.

Mosperdorimi i nje trekuartisti i jep mundesine Kessie dhe Bennacer qe pervec se te organizojne shpesh te marrin edhe iniciativa perpara apo te godasin porten.

Skuadra ndryshoi pozitivisht ne shume aspekte dhe me paresori esht qe lojtaret kane kuptuar fizionomine e tranjerit , ardhja e Ibras gjithashtu ndikoi ne mentalitet por mesfusha solli me shume produktivitet ne sulm dhe rriti saktesine ne fazen difenzive.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu