“Pioli bëri dy gabime ndaj Atalanta dhe mesa di e ka kuptuar! Si mund të injorohet Milani?”

Gazetari dhe tifozi i Milanit, Carlo Pellegatti, në kanalin e tij në YouTube, bëri një vlerësim të situatës kuqezi, pasi përfundoi faza e parë e kampionatit.

Pellegatti tha: “Milani ka humbur dy ndeshje tamam këtë sezon, kundër Lille dhe këtë të shtunë kundër Atalanta. Kundër Juventusit – sidoqoftë humbje – kuqezinjtë ishin mirë në lojë, edhe pse me mungesat e shumta.

Pas kësaj disfate kundër Atalanta, duket se Milani është i shtati në renditje, por ky nuk është rasti pasi ata janë gjithmonë të parët.

Tani kemi tre ndeshje radhazi kundër ekipeve që janë në anën e djathtë të tabelës (Bologna, Spezia dhe Crotone).

La rivincita di Stefano Pioli, l'artefice della rinascita rossonera

Tani për tani, Milani ka luajtur një futboll të shkëlqyeshëm dhe do të kthehet për ta luajtur atë. Unë nuk mund të qëndroj në heshtje kur ata injorojnë Milanin, çdokush të mendojë për shtëpinë e tij.

Ne do të shohim se si ekipi do të reagojë nesër kundër Interit, por më shumë se sa rezultati, unë dua të shoh performancën. Unë dua të shoh lojën e mirë siç ka bërë Milani deri më tani”.

Më pas, i ftuar në emision, i pyetur nëse pas humbjes ndaj Atalanta-s fjeti, Pellegatti tha:

“Këto janë humbje neto, në të cilat dorëzohesh. Mendoj se Pioli gaboi me vendosjen e Meité si fantazist dhe lojën me topa të gjatë. Nga ajo që unë e di ai e kuptoi gabimin.

GdS: Meite as trequartista an obvious mistake by Pioli in important clash

Zile alarmi? Jo, jo. Milani ka udhëhequr që nga qershori, ata luajnë futboll më mirë se të tjerët. Asnjë zile alarmi. Nuk ka një fjali: ishte bukur dhe falënderim djema! Jo. Unë dua të fitoj kampionatin, jo të shkoj në Champions League!

Skuadra e brishtë? Ibrahimovic e ka ekzagjeruar qër tha kështu. Metafora dhe përcaktimi është i gabuar. Ndoshta duhet të thoshte një ekip i dobësuar nga mungesat”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu