Pikë të plota, tabu-ja San Siro dhe Giroud me nr.9, Milani sonte ka disa objektiva

Milani kthehet në shtëpi, por gjëja më e bukur dhe stimuluese është se ata do të gjejnë përsëri tifozet e tyre.

San Siro, në fakt, po përgatitet të mirëpresë tifozët pas një mungese të gjatë: do të ketë mbi 32 mijë këtë mbrëmje për të shtyrë ekipin e Piolit kundër Cagliari, një ndeshje që mbyll periudhën e gushtit të kampionatit.

Siç thekson Corriere della Sera, fitorja në Sampdoria, në fund të një prove të karakterit të madh, ishte një sinjal i parë për kampionatin, por kundër ekipit sard ka nevojë për një tjeter fitore: Interi tashmë është në 6 pikë dhe Pioli bën mirë të ngarkojë ekipin e tij në mënyrë që ata të përpiqen të bëjnë të njëjtën gjë.

Të shkosh te ndalesa per kometaret me pikët e plota do të sillte një shpërthim të mëtejshëm të energjisë pozitive dhe do të ishte mënyra më e mirë për t’u përgatitur për triptikun e tmerrshëm (Lazio, Liverpool dhe Juventus) që pret kuqezinjte.

Në krye, duke udhëhequr sulmin e Milanit, do të jetë Giroud, duke bërë debutimin e tij në San Siro.

Në Marassi ai nuk shënoi, por lëvizi shumë, duke punuar për shokët e tij të skuadrës dhe duke luftuar i vetem me mbrojtjen e ekipit dorian.

Për francezin, të cilin të gjithë në Milanello tani e quajnë Oliviero, do të jetë gjithashtu një mundësi për të filluar të largojë tabunë famëkeqe të fanellës me numrin 9.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu