PIERRE KALULU GATI PËR KUQEZINJTË, PUBLIKON FOTO NGA MILANELLO

Pierre Kalulu, ardhje nga Lioni, është e vetmja blerje e Milanit deri më këtë moment.

Futbollisti ka zhvilluar sot seancen e parë të stërvitjes me shokët e skuadres dhe është dukur menjëherë në formë për këtë aventurë të re, duke u munduar të integrohet shpejt.

20 vjeçari ka postuar një mesazh në rrjetet sociale në meritë të këtij fillimi të di me bluzen kuqezi:

“Mirë se erdhe në Milano…”.

Pak fjalë por me kuptim, që dëshmojnë dëshiren e tij për të lënë gjurmë dhe të tregojë cilësitë e tij.

Kalulu do të luajë për momentin me Primavera të Federico Giunti-t, por mund të gjejë hapësirë edhe me Skuadren e Parë në rast nevoje, sidomos nëse nuk zgjidhet një i jashtëm i ri për mbrojtjen.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu