Piatek per rekordin, synon te arrije Ronaldo dhe Sheva!

Polaku erdhi ne Itali pa shume zhurme por me sezonin e tij te pare ne Itali mund te behet lojtari me me shume gola duke synuar rekordin qe mbahet nga Ronaldo dhe Sheva te cilet shenuan nga 25 gola ne Seria A ne sezonin e tyre te pare.

Per momentin sulmuesi kuqezi ka 21 gola duke barazuar keshtu Quagliarella, synon te fitoje ndaj Lazio dhe te arrije me Milanin ne Champions, pra nje enderr e vertete per Krzysztof Piatek i cili ne Juventus Stadium arriti te shenoje serish. Por nuk mbyllet me kaq, Piatek do te synoje dhe nje tjeter rekord ate te sulmuesve gjigande si Sheva dhe Ronaldo per te thyer rekordin e golave te shenuar ne sezonin e pare ne Seria A, nese do ja dale apo jo mbetet per tu pare por e sigurte eshte se Piatek po ben nje sezon fantastik!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu