Piatek – Nuk jam ende mire fizikisht, me duhet dhe pak kohe!

Per mikrofonat e FootTruck, Krzyzstof Piatek ka folur per momentin jo te mire te Milan dhe per te ardhmen e tij:

Para ndeshjes kunder Udinese nuk isha ne formen time me te mire, na duhet pak kohe per te dhene me te miren por nuk eshte e lehte te mesohesh me sistemin e lojes se Giampaolo por kam vetem nje ndeshje e gjysem qe nuk shenoj (qesh). Na duhet te kemi gjithmone topin ne, por ndonjehere duhet te bejme dhe menyra tjera sulmuese me te thjeshta gjate lojes.

Numri 9? Pas ndeshjes me Brescia kur topi qendroi ne vizen e bardhe dhe nuk e kaloi ate shoket e skuadres me thonin se eshte faji numrit 9, por nuk e mendoj ashtu kam dashur gjithmone ate numer..

Me pas nje batute per sezonin e kaluar – Nuk e mendoja se do te shenoja 30 gola ne 48 ndeshje, por mbrojtesit ne Itali ta bejne jeten e veshtire si ne ndeshjen kunder Cesena ku mbrojtesit te mbanin nga te dy krahet.. habitem si ne Itali arbitrat favorizojne me shume mbrojtesit sesa sulmuesit – shprehet Piatek.

Me pas dhe dicka per grupin e skuadresKessie eshte ai qe ben shaka me shume, qesh me te gjithe, vendos muzike nga telefoni ne dhomen e zhveshjes, ndersa me Paqueta kam me shume miqesi edhe pse me veshtiresi merremi vesh me ate italishten tone. Gattuso habitesh gjithmone si arrinim te komunikonim ne te dy. Paqueta eshte nje lojtar i forte jo vetem driblues i mire.. rrezikon gjithmone me driblimet e tij aq sa nervozon Giampaolon por eshte nje lojtar qe duhet ti besosh shume.. – mbyll intervisten Piatek!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu