Piatek cfare emocioni debutimi me Milan!

Nga nje i panjohur ne idhullin e milanisteve? Seedorf me kerkoi nje foto eshte e magjishme qe njerzit me njohin dhe duan te flasin me mua si psh dhe Sheva para ndeshjes me Napoli. Pas firmes me Milan Alvaro Morata me shkruajti: Po te vezhgoj dhe me uroi shume fat, kjo eshte fantastike per mua..

Gezimi golit me pistoleta? Ne Poloni nuk e beja pas golit te dyte ne Seria A e bera dhe ngeli si nje gjest qe me sjell fat, tifozet kuqezi kane dhe nje kor me kete eshte shume e bukur (qesh)

Piatek nje profesionist si mund te permirsohet? Ishte nje hap i madh ne karrieren time, mbeta i habitur kur shkova ne Milanello. Kunder Napolit isha shume i perqendruar dhe nuk degjoja as tifozet, zakonisht kur nuk luaj nga fillimi dal me vone per te shkuar ne stol, kisha kufjet ne vesh dhe spikeri po therriste emrat e lojtareve hoqa kufjet dhe wooow thirri emrin tim dhe stadiumi bertiti me te madhe, nje emocion i madh, duartrokita dhe une dhe atmosfera u rrit dhe me shume.. tifozet e Milan duartrokasin nje lojtar qe akoma nuk kishte bere asgje per ata..

Piatek ambicioz? Pas stervitjes se pare ne Itali thashe me vete: Nese shenoj 12 gola kete sezon jam i lumtur por sic thojne uria vjen duke ngrene, dua te punoj shume dhe ne fund do te shikojme rezultatet, nuk ka rendesi se per ke loz per kombetaren polake apo per Milan rendesi ka te jap gjithcka..

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu