Pesë afrime të tjera, Maldini me ide të qarta! Duel i ashpër me Juven për Kaio Jorge

Tregu i transferimeve të Milanit nuk duket se është i destinuar të ndalet. Pas gotijeve hyrëse të Giroud, Maignan dhe Ballo-Touré, menaxhmenti synon të shënojë edhe pesë nënshkrime të tjera.

Maldini dhe Massara po mendojnë për të kompletuar skuadrën e Stefano Pioli me një mesfushor qendre, një mesfushor sulmues, një anësor të djathtë, një mbrojtës të djathtë dhe një sulmues të tretë të ri dhe cilësor.

Pasi kërkesat për lojtarë të rinj si Scamacca dhe Raspadori u konsideruan shumë të ekzagjeruara, Milani e zhvendosi vëmendjen jashtë shtetit, dhe në veçanti në Brazil.

Po flasim për Kaio Jorge, një djalë i ri, i lindur në 2002, i cili po ndiqet nga disa klube evropiane. Milan dhe Juventus në veçanti po garojnë per talentin e Santos.

Emri i tij tani është ndër më të njohurit në ditët e fundit dhe nëse Rossonerët dukeshin shumë afër blerjes së tij, diçka duket se ka ndryshuar.

Presidenti i Santos Andres Rueda njoftoi disa ditë më parë se vetëm një ofertë e vërtetë ka mbërritur për Kaio Jorge, dhe thashethemet nga Brazili pretendojnë se ajo nuk ishte nga Milani (edhe pse Tycon Sports konfirmon se ishte kuqezi) apo Juventusi, por nga Benfica.

Situata duket e paqartë, duke pasur parasysh se në Itali nuk ka asgjë tjetër përveç një duel midis Bianconerëve dhe Rossonerëve për talentin e lindur në 2002. Në të vërtetë, pretendohet se në ditët e fundit ka pasur një parakalim nga “Zonja”.

Gazeta La Stampa në botimin e saj sot bën një përmbledhje të përleshjes mes Milanit dhe Juventusit për Kaio Jorge. Nëse klubi Rossoneri kishte shkuar deri në një ofertë prej 4 milion – mos harroni se kontrata e lojtarit skadon në dhjetor 2021 – Santos kërkoi rreth 6 milion.

Tani, duket se Juventusi ka zbatuar një përshpejtim të rëndësishëm duke i paraqitur klubit brazilian një ofertë me e larte se ajo e Milanit.

Sipas La Stampa, kanë mbetur vetëm disa ditë që marrëveshja të mbyllet. Ndërkohë, sipas gazetarit Nicolò Schira, Bayer Leverkusen gjithashtu futet ne gare për Kaio Jorge.

Por ka pak dyshime për destinacionin: sulmuesi dëshiron të luajë në Itali dhe menjëherë të përfshihet në një ligë absolutisht konkurruese.

Duhet kuptuar nëse në fund ai do të zbresë në radhët e Juve apo Milanit.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu