Përpara 7 vitesh e shiti 5.2 mln euro te Benfica! Milani mendon ta rikthejë në shtëpi

Emër i ri për mesfushën e Milanit. Rossonerët – siç raportohet nga Rudy Galetti në profilin e tij në Twitter – do të mendonin për Bryan Cristante.

Tashmë do të kishte pasur kontakte midis agjentit të mesfushorit të Romës dhe menaxhmentit të Djallit. Prandaj konsiderohet nëse do të fillojë një negociatë për lojtarin, i cili u rrit në akademinë e të rinjve të Milanit.

Bryan Cristante është kthyer nga një sezon jo tamam emocionues me fanellën e Romës por Roberto Mancini megjithatë ka vendosur ta thërrasë atë për Kampionatin Evropian që do të fillojë sonte në Olimpico, kundër Turqisë.

Konkurrenca ndërkombëtare mund të jetë një vitrinë e shkëlqyeshme për të treguar edhe pse deri më sot, nuk është titullar i mesfushës së Roberto Mancini.

Në blu sigurisht që nuk do të mbulojë rolin e mbrojtësit, në kundërshtim me atë që bëri me Paulo Fonseca. Cristante – siç mund te shihet në Transfermarkt – luajti shumë si një mbrojtës qendror, 23 paraqitje. Si mesfushor, 25 ndeshje të tjera.

Kontrata e tij do të skadojë më 30 qershor 2024 dhe gjithashtu për këtë arsye vlerësimi i nuk mund të jetë i ulët. Nuk ka gjasa që Roma të privohen nga ajo për më pak se 20 milion euro.

Kujtojmë që Milani dikur e shiti te Benfica për 5.2 mln euro në vitin 2014!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu