Permbledhje e shitjes se Milan!

 

Interesimi i Rocco Commisso per blerjen e Milan ka afro dy muaj moment kur kane filluar dhe tratativat. Oferta eshte e mire dhe Yonghong Li ka qene dy here prane firmes se shitjes sa qe ne 14 qershor vetem dy minuta para firmes eshte terhequr prej saj, kjo gje ka ndodhur dhe para 4 ditesh.
Tashme gjerat po shkojne ashtu sic duhet vetem nese si gjithmone Li ndryshon mendje gjen 32 milion euro brenda dates 6 Korrik (date ku duhet te paguaje Elliot) dhe shtyn shitjen dhe fut ne loje dhe familjen Ricketss apo Kompani te tjera..
Nese nuk i gjen 32 milion euro atehere mund te humbase gjithcka nese nuk e shet te Commisso dhe Milanin e merr Fondi Elliot..
Pra eshte ne nje dileme te madhe, nje loje shahu ku Li duhet te beje levizjen e fundit, levizje e cila nuk duhet bere gabim sepse mund te humbase gjithcka..

Nje telenovele financiare qe shpresojme te mbyllet sa me shpejt ne favor te klubit kuqezi dhe atyre milionave tifoza ne te gjithe boten..

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu