“Për kontratat mendon klubi, në fushë zbresin më të mirët…” Ajo që bllokon rinovimin e Kessie!

“Klubi kujdeset për kontratat, por më të mirët zbresin në fushë”. Stefano Pioli ditët e fundit kishte likuiduar kështu pyetjet e pashmangshme në lidhje me rinovimin e Franck Kessie me Milanin!

Një rinovim që, vetëm për ta nënvizuar, ende nuk arrin pavarësisht përpjekjeve të Rossonerëve dhe kohëzgjatjes së negociatave.

Shenjat, të paktën ato të fundit, nuk japin optimizëm të veçantë për këtë çështje edhe nëse situata është larg fundit…

Përpjekja e Milanit është e qartë. Si dhe interesi i evropianëve të mëdhenj
Për javë të tëra, Milani e ka bërë Kessie të kuptojë se sa e rëndësishme është figura e tij brenda ekipit te Piolit.

Por pavarësisht rolit tekniko-taktik dhe shpërblimeve të premtuara ekonomike, situata nuk është zhbllokuar. Dhe në këtë pikë kush e di nëse do të ndodhë ndonjëherë…

Për të rrëmbyer “po”, Milani vuri në pjatë 6.5 milionë neto në sezon duke përfshirë shpërblimet. Një oferte e rëndësishme në vlerë absolute dhe akoma më e rëndësishme nëse krahasohet me pagat e tjera të skuadrës dhe tavanin e pagave.

Për momentin, përgjigja e Kessie ka qenë e prerë: 8 neto në vit ose asgjë nuk bëhet me të.

Koha po mbaron dhe në këtë rast sigurisht që nuk është aleat, edhe sepse klubet e tjera janë me pretendime serioze. Barcelona mendon për këtë në rast se gjen likuiditetin e duhur…

Manchester United mund të përshpejtojë, edhe sepse Van de Beek dhe Pogba mund të thonë lamtumirë. Dhe në sfond është edhe PSG, një klub që tashmë ka marrë Donnarumma në të njëjtën mënyrë!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu