Pellegri te Milani, kërkesat e Monaco: mund të mbyllet!

Milani mendon për merkaton dhe tenton te mbylle akordet me disa profile.

Alessandro Florenzi i është nënshtruar ekzaminimeve mjekësore dhe po përgatitet të bëhet një futbollist i ri kuqezi, ku pritet zyrtarizimi te shtunen.

Pioli do të ketë anësorin e tij të djathtë për të alternuar me Calabria. Por nuk përfundon këtu: Djalli po punon për të mbyllur marrëveshjen e Pellegrit, lajm i zbuluar nga Franca dje.

Sot drejtuesit po bëjnë presion për të sjellë sulmuesin 20-vjeçar dhe për të shënuar një goditje tjetër të këtij seksioni transferimesh verore, i cili sheh Rossonerët te levizur.

Sipas asaj që u raportua nga eksperti i merkatos, Nicolò Schira, klubi i Principates do të kishte kërkuar një milion euro për huazimin e sulmuesit.

Francezët janë gati të zgjasin kontratën e mëparshme të talentit nga Genoa për të lejuar që transferimi të bëhet me formulë, pasi klasa e 2001 aktualisht ka kontrate qe skadon në 2022.

Kuqezinjte po përpiqen të gjejnë një marrëveshje dhe kohët e fundit kanë biseduar me agjentin e djalit, Beppe Riso, i cili ishte ne Casa Milan sot.

Vullneti i Djallit është i qartë: për t’i siguruar Piolit një sulmues të tretë që mund të mbështesë Ibrahimovic dhe Giroud.

Sidoqoftë, operacioni është i mundur me huazim, madje ndoshta duke futur një të drejtë blerje, për atë që deri para disa vitesh konsiderohej si një nga talentet më të pastër në futbollin italian.

Disa dëmtime e kufizuan sulmuesin, i cili me Genoa ishte bërë lojtari më i ri që bëri debutimin e tij në Serie A. Rekordi më pas u mund nga Widsom Amey i Bolonjës.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu