Pellegri nuk bind: Milani po synon yllin e ri të Salzburg. Konkurrenca e fortë. Le10Sports: Drejtuesit kuqezi po e ndjekin…

Milani është shumë i vëmendshëm në merkato, siç edhe e saktësoi Stefano Pioli në deklaratat e fundit të dhëna gjatë festivalit të sportit në skenën e Trentos.

Drejtuesit vazhdojnë të kërkojnë perspektiva të reja të cilët duhet të kenë edhe një potencial të caktuar.

Maldini dhe Massara po përqëndrojnë pjesën më të madhe të vëmendjes së tyre në Belgjikë, dhe veçanërisht në Club Brugge dhe Anderlecht.

Noa Lang dhe Yari Verschaeren janë vëzhguesit specialë; i pari është një anësor fleksibël, i dyti një mesfushor i pastër sulmues si Brahim Diaz.

Por menaxhmenti po kërkon gjithashtu një sulmues të parë të ri, bindës dhe të talentuar i cili mund të trashëgojë peshën e sulmit të Milanit nga Zlatan Ibrahimovic dhe Oliver Giroud. Sipas burimeve franceze, një sulmues shumë i ri nga Salzburg përfundoi në fokusin e klubit Rossoneri.

Ky është Karim Adeyemi, një sulmues i parë fleksibël i cili po tërheq vëmendjen e klubeve kryesore evropiane me golat e tij.

Po flasim për një klasë të vitit 2002, 19 vjeç, i cili u rrit në ekipet e të rinjve të Bayern Munich dhe ka një kombësi midis Gjermanisë dhe Algjerianit.

Vlera e tij në treg është tashmë rreth 30-35 milionë euro.

Milani po e shikon me kujdes, por siç thamë, ai nuk është i vetmi. Klubet më të mira në kontinent do të donin të merrnin drejtimin e të rinjve.

Karim Adeyemi tashmë ka shënuar 8 gola dhe 1 asistim në 10 ndeshje të kampionatit këtë sezon. Dhe kjo nuk është e gjitha: në moshën 19 -vjeçare, gjermani bëri debutimin e tij në Ligën e Kampionëve këtë vit duke shënuar 2 gola dhe 1 asistim në dy ndeshje.

Me pak fjalë, numra që vërtet ju lënë pa fjalë! Adeyemi ka një kontratë që e lidh atë me Salzburg deri në vitin 2024, por evropianët e mëdhenj tashmë janë gati ta rrëmbejnë atë nën tingujt e milionave nga klubi austriak.

Portali francez Le10Sports bën të ditur se Milani, Interi, Liverpooli dhe Borussia Dortmund janë gjithashtu të gatshëm të konkurrojnë për goditjen shumë të re.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu