Pellegatti zbulon: “Vlahovic-Milan? Gati e pamundur për shkak të Gattuso! Më ka ardhur një emër nga Anglia…”

I

Carlo Pellegatti, në kanalin e tij në YouTube, bëri një vlerësim të sulmit të Milanit dhe merkatos.

Ardhja e një sulmuesi të ri, i cili mund të bashkohet me Zlatan Ibrahimovic, duket qartë si nevojë.

Gazetari i mirënjohur përqendrohet te Olivier Giroud: “Milani ka investuar te Ibrahimovic por është e qartë se ata do të blejnë një sulmues tjetër. Ekipi kishte probleme në fazën e dytë për një arsye: në fazën e parë Ibra shënoi 12 gola ndërsa në të dytën, për fat të keq, e patëm disa herë dhe shënoi vetëm 3 gola. Ne tashmë e dimë që Ibrahimovic do të ketë një koleg në sulm”.

Jo Vlahovic – “Emri Icardi është bërë por mund të jetë, sidoqoftë, më shumë një mundësi në fund të tregut pasi nuk mendoj se mund ta huazojnë atë menjëherë.

Nga ana tjetër, sipas asaj që më thonë nga Casa Milan, blerja e Vlahovic është e pamundur, me Gattuso që e bën emrin e tij si pikënisjen e aventurës së tij të re te Fiorentina”

Idea Giroud – “Ditën tjetër një emër doli nga media britanike dhe unë kërkova konfirmim mbi këtë thashethem, të cilin ata e konfirmuan: emri është ai i Olivier Giroud – vazhdon Pellegatti -.

Thashethemet nga Anglia janë konfirmuar dhe nuk është vetëm Milan por edhe Inter dhe Lazio. Kuqezinjve u pëlqen francezi.

Dakord, është 36 vjeç, por është qendërsulmuesi fillestar i ekipit kombëtar francez, i paprekur dhe ka shënuar 100 gola në ekipin kombëtar.

Vite më parë u kërkua gjithashtu por Milani mori Bacca.

Sot ai luan për Chelsea por nga Anglia ata thonë se ai duhet të largohet nga klubi në një transferim falas duke qenë se kontrata e tij skadon më 30 qershor 2021.

Nga sa kuptoj Giroud mund të jetë një blerje e mundshme për Milanin dhe mund të jetë titullar ose rezevë për 2-3 vjet në Milano.

Ai është një lojtar karizmatik, i cili ka nderuar shumë herë Chelsea, me një fizik të shkëlqyeshëm dhe që mund të ishte shumë i dobishëm për Milanin”

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu