Pellegatti zbulon nga Youtube: Mos kini shpresa te Calha, ikën dhe Romagnoli! Ja formula. Mbi Kessie po ju them diçka

Duke folur në kanalin e tij në Youtube, Carlo Pellegatti bëri një vlerësim të rinovimeve të Alessio Romagnoli dhe Franck Kessie. Gazetari i mirënjohur, afër botës kuqezi, ka pak dyshime se si do të duhet të lëvizë Paolo Maldini.

Qëllimi do të jetë mbyllja me të kaluarën dhe shikimi i së ardhmes. E ardhmja e kuqezinjve ku Gianluigi Donnarumma dhe me shumë mundësi Hakan Calhanoglu nuk do të jenë pjesë:

“Gjithçka do të mbyllet plotësisht me të kaluarën, me Donnarumma ka mbaruar, si dhe me Calhanoglu, të paktën sipas asaj që di – thotë Pellegatti – . Tani, duhet zgjidhur çështja me Kessie për ta mbyllur përfundimisht me të kaluarën”.

Kërkesat e Kessie – “Rinovimi i mesfushorit do të diskutohet kur të nisë grumbullimi, por lojtari dëshiron shumë, 5-6 milion euro dhe unë e kuptoj atë. Kjo është një rrogë që ai do të merrte në Premier League”.

Pak dyshime në lidhje me largimin e Romagnoli në verë – “është gjembi tjetër – vazhdon Pellegatti -. Ai madje merr 3-4 milion euro dhe do të donte 5.5-6 milion euro.

Milani nuk mund ta kënaqë atë. Rreziku është që ai të largohet me zero brenda një viti dhe për këtë arsye duhet gjetur një zgjidhje e re.

Mendoj se zgjidhja e vetme është ta shesësh atë, mbase përmes një shkëmbimi.

Na vjen keq sepse ai është një mbrojtës i nivelit. Do të jetë e nevojshme të vlerësohet se cilat janë marrëdhëniet midis Stefano Pioli dhe Romagnoli.

Fazën e dytë luajti pak dhe nuk u vlerësua. Kështu ai humbi ekipin kombëtar, duke mos u përdorur. Nëse ai do të jetë pjesë e Milanit do të kishte probleme”.

Provim për Maldini – “Gjetja e marrëveshjeve për rinovime është bota e rritjes për Paolo Maldini. Duhet të përpiqet të kapërcejë pengesat për ta mbyllur përfundimisht me të kaluarën dhe për të hapur një dritare për të ardhmen”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu