Pellegatti zbërthen operacionin Milan-Chiesa dhe shanset e akordit!

Carlo Pellegatti, gazetari dhe i tifozi i Milanit, i cili foli në kanalin e tij në YouTube, komentoi mbi thashethemet në lidhje me Chiesa:

“Nga Milano bëjnë me dije se nuk ka shanse, por është vetëm fillimi i shtatorit. Lojtari do të  largohet nga Fiorentina, i gatshëm të për të mos rinovuar kontratën e tij dhe e konsideron përvojën e tij të jashtëzakonshme vjollcë të mbaruar”

I soprannomi di Carlo Pellegatti per il tecnico e i nuovi acquisti del  Milan | 90min

“Juventusi nuk duket më i interesuar, Interi tashmë ka Lukaku, Lautaro dhe Sanchez, kështu që një lojtar rrezikon të mbetet me të gjitha problemet e çështjes”

Qëndrimi edhe 1 vit te Fiorentina duket i pamundur Këtu Milani mund të futet në skenë! Kur? Vetëm në ditët e fundit të tregut të transferimeve pasi të ketë vlerësuar të gjitha situatat e lojtarëve në shitje ose largim”.

Sa i përket çmimit, Carlo tha: “Commisso do 60/70, por Chiesa tani është një lojtar me një maksimum prej 40 milion eurosh karton, pasi oferta vendos vlerën te një lojtar dhe ai nuk ka mori ofertash”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu