Pellegatti shpërthen ndaj gazetave: Na kanë vendosur shiritin e zi sikur vendi i dytë nuk ekziston…!

Momenti i Milanit pas eliminimit nuk është ndër më të mirët dhe sigurisht që kritikat janë të pafund (siç është normale)

Eliminimi nga Europa League ka shtuar edhe më shumë dozën e trishtimit dhe zemratës. Carlo Pellegatti, gazetari dhe tifozi i Milanit prej 50 vitesh, ka folur sot te Tutti Convocati në Radio 24, duke mbrojtur jo pak kuqezinjtë:

“Ne jemi prapa në renditje, por për dy muaj kemi luajtur pa Bennacer i cili është Modrici ynë, dua të them si një lloj lojtari me ndikim, ashtu si kroati te Real Madrid.

Ne ​​e humbasim mendjen sepse nuk jemi më në gjendje të luajmë me titullarët. A janë më keq Roma dhe Napoli apo Milani? Jemi në +7 dhe për gazetat që po thithemi në gropë.

Ka gazeta që flasin për Juventusin dhe Interin, mbi ne që jemi të dytët vendosin një shirit të zi”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu