Pellegatti: “Pioli dhe Milani marrin lajmin e keq nga Franck Kessie!”

Lajm i keq për Milanin dhe Stefano Pioli!

Trajneri ndoshta do ta nisë grumbullimin me shumë më pak futbollistë nga sa kishte llogaritur për në datën 8 korrik në Milanello.

Lojtarët që morën pjesë në Euro 2020, të tillë si Rebic, Maignan, Dalot dhe Kjaer, padyshim që nuk do të jenë të pranishëm, por Milani rrezikon të humbasë edhe atletët që do të marrin pjesë në Olimpiadën e ardhshme.

Sipas asaj që u raportua nga Carlo Pellegatti, Franck Kessie mund të thirret nga Bregu i Fildishtë.

Ngjarja do të zhvillohet nga 22 korrik deri në 8 gusht. Kjo mungesë mund të ngadalësojë rinovimin e kontratës, të cilën Milani shpreson ta kryejë deri në fund të korrikut.

Për Franck Kessie me të vërtetë duket si një sezon i trazuar.

Me ekipin kombëtar, në fakt, përveç mundësisë së Lojërave Olimpike, duhet të angazhohet edhe me Kupën e Afrikës, e cila do të luhet nga 9 janari deri më 6 shkurt 2022.

Një problem i rëndësishëm për Milanin, i cili gjithashtu do të humbasë Ismael Bennacer me Algjerinë në Kupën e Afrikës.

Duke u kthyer te Franck Kessie, këto duhet të jenë ditët e rinovimit të tij. Kontrata e ish lojtarit të Atalanta do të skadojë më 30 qershor 2022: Maldini, Massara dhe Gazidis duhet të gjejnë një zgjidhje sa më shpejt të jetë e mundur, duke arritur ta sigurojnë atë.

‘Presidenti’ dhe agjenti i tij do të donin një shifër afër 6 milion euro, me Milanin që aktualisht nuk i kalon 4-4.5 milion.

Pasi humbi Donnarumma dhe Calhanoglu me zero, klubi nuk ka mundësi të bëjë të njëjtën gjë me Kessie.

Elliott duhet të japë një sinjal të fortë dhe ai nuk mund të humbasë më shumë kohë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu