Pellegatti: Njëri nga këta të dy vjen në mesfushë! Kujdes lista UEFA sepse…

Duke folur në kanalin e tij në Youtube, Carlo Pellegatti analizoi dhe dha azhornimet e fundit mbi strategjitë e merkatos së Milanit.

Këto janë fjalët e tij: “Mbrëmë konfuzioni u rrit pak. Ne flasim për Bakayoko së bashku me Adli. Le të përpiqemi ta kuptojmë situatën së bashku. Situata mund të ndryshojë, tregu nuk jep asgjë me siguri.

Mbi Bakayoko mua më është thënë gjithmonë të mos e lë të ndarë, por se do të ishte blerja e orëve të fundit të merkatos!

Dikush flet për mbërritjen në ditët e ardhshme, ndoshta, por kjo do të më habiste. Gjithashtu sepse më është dhënë mbrojtës krahu, mesfushor, mesfushor sulmues dhe ndoshta një sulmues i ri.

Për mua të kem dy mesfushorë dhe ta kaloj Adli si mesfushor sulmues, nuk me pelqen. Adli ka shumë cilësi, por gjuajtja, ideja, asistimi në 16 metrat e fundit nuk janë karakteristikat e tij.

Nëse Milani merr Adli, nuk mendoj se ata do të marrin Bakayoko. Nëse marrin Bakayoko në vend të tij, unë nuk mendoj se mund të vijë Adli.

E shoh pak të komplikuar, Milani nuk ka një koleksion lojtarësh. Po flasim për shumë lojtarë të huaj, ekziston një listë e UEFA -s. Nëse ata janë të gjithë të huaj, dikush do të qëndrojë jashtë sepse 4 duhet të jenë të paktën italianë dhe kjo gjithashtu duhet të merret parasysh”

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu