Pellegatti: Ky mesfushor do të ishte ideali për Milanin! Mbaj mend kur Gattuso më tha…

Gazetari Carlo Pellegatti, përmes kanalit të tij në Youtube, foli për merkaton kuqezi. Pellegatti flet për lojtarin e ri të Barcelonës, i cili mund të jetë me interes për Maldini dhe Massara.

“Ne po flasim për tregun e transferimeve dhe në veçanti për mesfushën e Milan. Nuk ka emra, por klubi kuqezi është i kujdesshëm që të përpiqet të gjejë një mesfushor të ri për t’i shtuar Kessie, Bennacer dhe Tonali.

Unë nuk shoh shumë Krunic në një mesfushë me dy. Ekziston një lojtar që për mendimin tim mund të jetë shumë i dobishëm për Djallin: Milani, më 4 gusht 2018, luajti në Kupën e Kampionëve Ndërkombëtarë kundër Barcelonës dhe në pjesën e dytë mesfushori i ri Riqui Puig u bashkua me ekipin Blaugrana.

Gattuso u befasua gjithashtu nga ky djalë i cili, sipas disave, i kujton Iniesta. Me Koeman ai përfundoi larg projektit dhe ngadalë u zhduk. Deri më tani ai ka luajtur shumë pak dhe është thuajse jashtë Barcelonas.

Duke pasur parasysh kaosin te Barcelona, ​​nuk është e lehtë të merresh me klubin spanjoll. Nuk e di nëse ai do të përqendrohet tek ai, por për mendimin tim Puig është një profil që do të ishte shumë interesant për kuqezinjtë. Do të ishte një mundësi e shkëlqyer për Milanin. Për mua ai do të ishte një zëvendës i përsosur i Bennacer”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu