Pellegatti: Ibra gati, ka një objektiv historik tani! Kessie-PSG? Nuk e kam verifikuar por…

Carlo Pellegatti këtë mëngjes postoi një video në kanalin e tij në YouTube ku foli për Milanin dhe lajmet e fundit në lidhje me ekipin.

Pellegatti tha: “Lajmi më i bukur dhe sigurues sot është se Zlatan Ibrahimovic është kthyer në stërvitje në grup, duke shënuar gola dhe asistuar.

Shpresojmë që ai të paktën të kthehet në stol me Lazion dhe që nga minuta e parë në ndeshjen e Anfield kundër Liverpool.

Ibrahimovic duhet të përpiqet të thyejë rekordin për golin më të vjeter në historinë e Ligës së Kampionëve, i cili i përket, deri më tani, Francesco Tottit.

Të dy janë kampionë. Përveç këtij lajmi, është e nevojshme të regjistrohet problemi muskulor që goditi Rade Krunic para ndeshjes Francë-Bosnje. Le të shpresojmë se nuk është asgjë serioze sepse mesfushori kishte luajtur mirë në dy ndeshjet hapëse kundër Sampdoria dhe Cagliari.

Tani, megjithatë, duke pasur parasysh se kampionati është në ndalesë, argumenti kryesor në Milano është rinovimi, i cili nuk arrin, i Franck Kessie.

Ka zëra se PSG i ka ofruar Kessie 10 milionë euro. Unë nuk i kam kontrolluar ato, por nuk kisha asnjë dyshim se kjo temë do niste pas përfundimit të merkatos”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu