Pasuesi i Kessie, nga Spanja: “Maldini dhe Massara po mendojnë të paguajnë klauzolën 26 mln euro”

Koha kalon dhe Franck Kessie gjithmonë distancohet nga Milani. Marrëveshja e rinovimit nuk arrin: fjalët – “Kur të kthehem do të rregulloj gjithçka” – nuk u pasuan nga faktet. Zemërimi i fansave ndaj tij është i madh mbi të gjitha për këto deklarata që kanë mashtruar të gjithë…

Pak tani besojnë në përfundimin e lumtur të një negociate, në të cilën gjithçka tani duket e shkruar me të vërtetë.

Një finale që të kujton shumë atë të Gianluigi Donnarumma. Prapa hezitimit të Kessie, në fakt, ekziston ende PSG, me një super ofertë, praktikisht e pamundur për të refuzuar. Nëse nuk ka pikë kthese në javët e ardhshme, është e qartë se lamtumira në janar mund të bëhet një ide gjithnjë e më konkrete…

Milan gjithashtu duhet të gjejë një zëvendësues, i cili sigurisht nuk mund të jetë Adli për shkak të karakteristikave të tij. I riu nga Bordo duhet të rritet, por ai gjithashtu ka cilësi të ndryshme.

Duhet një lojtar më fizik dhe emri i duhur për të marrë trashëgiminë e mesfushorit nga Bregu i Fildishtë mund të vijë nga Spanja.

Sipas raporteve nga ‘ElGolDigital.com’, William Carvalho do të ishte në fokusin e Djallit. Maldini dhe Massara madje do të ishin gati të paguajnë 25 milionë euro, paratë e klauzolës, për t’i dorëzuar mesfushorin e Betisit, Stefano Piolit.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu