“Milan, me Tonalin luan me 10”: gazetari kritikohet në Twitter!

Deri më tani performanca e Sandro Tonali nuk po bind në bazë të pritshmërisë për futbollistin italan dhe sidomos investimin e madh (gati 35 mln euro nëse do të blihet edhe pse pakti i fshehur është ashtu)

Mesfushori i Milanit ndoshta ende ka nevojë për kohë që të shprehet në nivele të larta.

Asnjëherë nuk është e lehtë, pas vetëm një viti në Serie A (me Brescia të rënë nga kategoria), të arrish në një klub si ai i kuqezinjve dhe të tregosh menjëherë vlerat. Duhet durim, edhe nëse në Itali shpesh ka pak durim.

Gazetari Paolo Ziliani në profilin e tij në Tëitter bëri disa vlerësime pas Milan-Atalanta dhe pohoi se ekipi i Stefano Pioli me Tonalin luan në dhjetë. Arsyeja pse kthimi i Ismael Bennacer në mesfushë është urgjent.

Të gjithë bien dakord për rëndësinë e algjerianit, por shumë tifozë kanë kritikuar Zilianin për komentin e tij për Tonalin.

Edhe pse paraqitjet e ish-futbollistit të Brescias nuk është mbresëlënëse deri më tani, ekziston dëshira për të pritur rritjen e tij.

Reflektime post të shtune

1. Urgjencae Milanit është të rikuperojë Bennacer (me Tonali luan me dhjetë)

2. Inter, e vetmja pa kupa, që nuk mund dot Udinese e cila kishte luajtur 3 ditë më përpara (!)

3. Atalanta është më e forta nga të gjitha, pra për titull

4.Roma e çmendur, shumë e dobët në mbrojtje

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu