Pas Capellos dhe Sacchit, edhe Lippi me elozhe për Piolin: Ja pse më pëlqen trajneri i Milanit!

Milani është duke përjetuar një sezon fantastik deri tani dhe kjo falë punës së klubit, por sidomos të trajnerit Stefano Pioli, që ka nisur të jetë tepër i vlerësuar nga qarqe të ndryshme dhe figura të rëndësishme.

Mes tyre, pas Fabio Capello dhe Arrigo Sacchi, edhe Marcello Lippi, që në një intervistë të dhënë për “Sky Sport”, tha:

Risultato immagini per lippi pioli

“Pioli është një njeri i mençur dhe i qetë dhe më pëlqen shumë. Ai transmeton qetësi në ekip dhe gjithmonë e organizon atë në një mënyrë të patëmetë.

Milani është forcuar dhe tani ka pjesë rezervë të shkëlqyera kështu që do të luajë deri në fundi me Inter Juventusin”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu