Paratici justifikon Milanin: “Nuk ka asnjë faj te Donnarumma. Ja si e mendoj”

Menaxheri i përgjithshëm aktual i Tottenham, Fabio Paratici, qe ka punuar shume vite te Juventus dhe madje donte te transferonte Donnarumma te bardhezinjte perpara se te shkonte ne Premier, foli për portierin e PSG në skenën e Trento Sport Festival, duke thënë:

“Duhet të jesh brenda situatës për të shprehur një opinion të vlefshëm, por mendoj se Milani ka bërë gjithçka të mundshme për ta mbajtur atë.

Por në fund ka një lojtar që zgjedh dhe nënshkruan. Një lojtar gjithashtu mund të mendojë të ketë një përvojë të ndryshme, ka një agjent që e këshillon atë dhe ka edhe një aspekt ekonomik.

Në përgjithësi, më duket e gabuar të ‘përçmoj’ blerjen në baza transferimi falas. Mund t’ju ​​ndodhë që të humbni një lojtar me zero, por edhe ta merrni pa asnjë kosto ne te ardhmen…”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu