“Paratë nuk më interesojnë, bota e Zlatan ka gjithçka! Do t’i çoj për bamirësi” IBRA BEFASON SANREMON

Zlatan Ibrahimoviç sonte zbriti shkallët në skenën e Ariston për të filluar Festivalin e Sanremos. Lojtari i Milan do të jetë i pranishëm në katër nga pesë mbrëmjet e planifikuara në programin që do të transmetohet në Rai 1.

Amadeus bëri presion të fortë që të ketë Zlatan Ibrahimovic si mysafir të Festivalit, të cilit do të jetë prezantues. Karizma, personaliteti dhe madje simpatia e suedezit sigurisht që do të tërheqin më shumë vëmendje nga shikuesit.

Dhe mbi të gjitha publiku sportiv, i cili e do futbollin, do të jetë kurioz të kuptojë se çfarë do të bëjë në të vërtetë Ibrahimovic në skenën e Sanremos.

Sidoqoftë, ajo që ka shkaktuar më shumë diskutime në lidhje me praninë e Zlatan Ibrahimovic në Festivalin e Sanremos është shpërblimi i parave që ai do të marrë në këmbim.

Sigurisht, një futbollist që tashmë bën kaq shumë miliona nuk do të kishte nevojë të bënte një shfaqje televizive dhe të fitonte më shumë para!

Për këtë arsye Ibra – gjithashtu për të heshtur pak kritikët e ndryshëm – bëri të ditur në konferencën për shtyp për të prezantuar Festivalin, i cili u zhvillua sot, se pagesa që ai do të marrë në këmbim të pranisë së tij do të shkojë për bamirësi.

Këto janë fjalët e suedezit për çështjen:

“Paratë nuk kanë rëndësi për mua, në botën time nuk më shërben asgjë. Prania ime në festival është gjest që e bëj me zemër. Për t’i treguar të gjithëve që i jam mirënjohës Italisë për atë që ka bërë për mua. Paratë do t’i jap për bamirësi, mos u mërzisni dhe mos u shqetësoni”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu