“Paradoksi Milan: e ka më lehtë ndaj Atalanta se sa e kishte me Cagliari. Ekzsiton një arsye”

Paolo Condò, gazetar i njohur, u shpreh për SkySport pas finales së Kupës Italiane dhe në funksion të ndeshjeve vendimtare të Serie A të dielën: “Favoriti për vendin e katërt është Juventusi.

Milani këtë vit ka kryer 4-5 arritje: ishte shumë i vështirë të fitoje derbin e parë, të triumfoje në Napoli, ishte shumë e vështirë për të fituar në Romë, ishte shumë e vështirë për të fituar kundër Juventusit në Torino.

Milani tregoi gjithë përvojën e munguar dhe moshën e re kundër Cagliari: ishte i paralizuar; te Juventusi kjo nuk ndodh: ishte duke vuajtur nga Atalanta dhe refuzoi humbjen dhe kërkoi të fitojë duke ia arritur.

Milani absolutisht duhej të mposhte Cagliari dhe praktikisht kurrë nuk gjuajti në kuadrat. Mendoj se kuqezinjtë paguan rastin e lehtë ose okazionin e madh; tani ata kanë një tjetër mundësi që është shumë më e vështirë, por ata tani janë në një situatë të ngjashme me ato të së kaluarës në të cilën tashmë kanë bërë shumë mirë”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu