Para 1 viti bënte “meme” për Milanin, sot De Roon: “Duhet t’i përgëzoj sepse…”

Para një viti ishte ai që mori fyerjet e tifozëve kuqezi pasi bëri një videomontazh pas ndeshjes Milan-Atalanta 0-2…

Mesfushori holandez Marten de Roon, megjithatë, nga ajo ditë, ka marrë një lumë talljesh nga milanistët dhe në rrjetet sociale si pas humbjes 0-2 në fund të sezonit të shkuar, ashtu edhe pas të dielës, 2-3….

Ai, megjithatë, e pranon: “Goli i marrë pas disa sekondash e kanalizoi lojën. Ne u përpoqëm të sulmonim, por Milani ka lojtarë të mirë dhe të shpejtë dhe ne vuajtëm.

Goli i shënuar para pjesës së parë i bëri gjërat edhe më të vështira. Në pjesën e dytë ne bëmë gjithçka për të rikuperuar, por nuk ishim shumë konkretë – tha ai për Dazn -. Ata ishin më të mirë dhe ne duhet t’i komplimentojmë”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu