Paqueta te Lyon, nis efekti “domino” te merkato kuqezi! Situata e lidhur me mbrojtësit

Lucas Paquetà përshëndet Milanin pas një eksperience të përbërë më shumë nga uljet se sa ngritjet, premtimet, por pak ëndrra bëhen realitet…

Braziliani do të jetë mesfushori i ri sulmues i Lyon i drejtuar nga Rudi Garcia dhe drejtori sportiv Juninho Pernambucano.

Para të rëndësishme që kuqezinjtë po përgatiten të mbledhin nga Lyon, të cilat do të përdoren për goditjen në mbrojtje.

Pak më pak se 20 milion euro për brazilianin por para që do të përdoren për të marrë një qendërmbrojtës. Emri i parë mbetet Wesley Fofana i Saint-Etienne, mbi të cilin ka gjithashtu ka presion të fortë nga Leicester (ka arritur në 40 mln euro oferta nga Anglia, 35+5 bonuse dhe mund të mbyllet edhe sot) që e konsideron Roger Ibanez të Romës zgjedhjen e dytë.

Pastaj Matija Nastasic i nga Schalke 04, edhe pse këtu nuk ka fort bindje nga drejtuesit kuqezi. Ndër ëndrrat duhet të përfshihet gjithmonë emri – me 40 milion euro – i Nikola Milenkovic të Fiorentina, ku luan edhe objektivi tjetër, German Pezzella.

Sakaq, Alfredo Pedulla shkruan se tani  përqendrimi është në mbrojtës, ku Fofana i Saint-Etienne mbetet profili i preferuar edhe nëse ekziston një presion nga Leicester.

Dhe gjithmonë duhet t’i kushtojmë vëmendje zhvillimeve në Bakayoko në fund të merkatos, pavarësisht se mesfushori është i hapur për zgjidhje të tjera në ditët e fundit.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu