Paqueta – Te luash ne San Siro nje enderr..

Ne nje interviste per Sky Sport Lucas Paqueta ka folur per sezonin e ri dhe per objektivat kete sezon me fanellen kuqezi:

Te luash ne San Siro eshte nje emocion i rralle, kur shikoja Kaka qe luante mendoja sa bukur ishte. Kur shikoja lojtaret qe luanin aty e imagjinoja veten time aty duke luajtur, ishte gjithmone nje emocion i bukur e pabesueshme, uroj te luaj sa me shume ketu..

Italishtja ime? Me gjuhen kam akoma veshtiresi edhe pse tani e kuptoj kur me flasin. Po studioj ende per ta folur dhe kuptuar me mire..

Cfare i uroj tifozave te Milan? I premtoj nje sezon te bukur dhe me rezultate..

Objektivat? Sot kemi nje skuader te mire dhe me lojtare te talentuar, meritojme Champions dhe te fitojme duke luajtur bukur. Duhet te synojme gjithmone me lart, nuk duhet te kenaqemi me vendin e 4 apo te 3 Milan duhet te synoje per trofe gjithmone..

Giampaolo? Marco eshte nje profesor futbolli, tani luajme me shpejt dhe me bukur, kerkon qarkullimin e topit shpejt dhe presing te larte. Giampaolo eshte njeri qe kerkon shume dhe ne detajet me te vogla..

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu