Paqueta nuk harron Milanin por tregon ndryshimin me Lyon!

Nëse Milani po udhëton në një lartësi të lartë në kampionat, disa nga ish-lojtarët po përjetojnë gjithashtu një moment deliri diku tjetër.

Ky është rasti i Lucas Paquetà, mesfushori brazilian i cili u largua nga Milani për të lëvizur te Lyon gjatë seancës së fundit të tregut të transferimeve.

Braziliani foli dje pas ndeshjes kundër Nantes, duke përmendur gjithashtu Milanin në rrugën e tij të zhvillimit.

“Kam mësuar shumë në Milano, por ka një energji tjetër këtu te Lyon. Ata menjëherë më bënë të vendosem në mënyrën më të mirë, ndihem i rritur dhe jam i lumtur. Unë gjithashtu kam një raport të shkëlqyer me Aouar në mesfushë”

Paquetà, i konsideruar si një dështim te Milani, nuk harron klubin kuqezi, por tani është një element i së kaluarës së tij. Edhe kuqezinjtë mund të thonë të njëjtën gjë: pa brazilianin sigurisht që mesfusha e Piolit ka vazhduar të mahnisë dhe të sigurojë paraqitje të shkëlqyera.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu