Paqueta mbërrin te “titrat finale”: shansi i fundit ose largim!

Lucas Paqueta është në fund të rrugëtimit kuqezi dhe po afrohet të titrat… Sonte braziliani do të ketë një presion të madh: kundër Monza, në fakt, do të vendoset qëndrimi i tij kuqezi dhe do të kishte më shumë se 30 milion arsye për ta mbajtur atë.

Numrat – Pasi zbarkoi në Milano në 4 Janar 2019, Lucas Paqueta – i prezantuar nga Leonardo si një nga talentet e reja të Amerikës së Jugut – dukej i destinuar të bëhej kampioni i ri kuqezi.

37 ndeshje dhe vetëm 1 gol nuk na prezantuan cilësi të shkëlqyera të lojtarit të lindur në Rio De Janeiro, të paktën jo sipas pritshmërinë. Megjithatë, Stefano Pioli ende shpreson në shfrytëzimin e tij.

Calciomercato Milan, sirene francesi per Paqueta

Merkato – i propozuar tashmë Fiorentinës në një shkëmbim me Milenkovic, Lucas Paqueta, pas dy sezoneve të këqija në Milano, nuk duket se ka merkato dhe strategjia më e mirë që klubi mund të gjenjë do të ishte ajo e huazimi me të drejtën e blerjes.

Gjithçka do të varet nga ndeshja e sotme ndaj Monza dhe ish-lojtari i Flamengos është i detyruar të bëjë mirë – ashtu si ndaj Novara – në mënyrë që të qëndrojë në kryeqytetin Lombard.

“Filmi” është gati të mbarojë dhe tani regjisori është në udhëkryq: a do të ketë një vazhdim? Apo do të përfundojë në një mënyrë dramatike? Do ta zbulojmë së shpejti …

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu