Paqueta drejt Lyonit, zbulohet kosto e operacionit! E do Juninho Pernambucano

Gazetari i i Sportmediaset dhe Milanit, Carlo Pellegatti, në një video të postuar në kanalin e tij në YouTube, foli për shitjen e mundshme të Lucas Paquetá te Lyon:

“Thesari për Milanin mund të mbërrijë së shpejti. Një thesar i rëndësishëm që mund të ushqejë edhe më shumë një fushatë sigurisht pozitive fuqizimi në merkato, funksionale dhe inteligjente”.

Milan, Pellegatti dice addio alle telecronache:

“Le të flasim për Lucas Paquetá: disa ditë më parë disa kolegë folën për interesimin e Lyon për lojtarin. Unë e hulumtova këtë çështje duke biseduar me disa kolegë francezë dhe duket se Lyon është shumë i interesuar për brazilianin”.

“Nuk duhet të harrojmë se drejtori sportiv i Lyon është një brazilian (Juninho Pernambucano) i cili e pëlqen shumë Paqueta, gjithashtu sepse ai është zëvendësuesi ideal për një lojtar që është gati të shitet nga Lyon: Reine-Adélaïde.

“Depay gjithashtu duket se do të largohet. Paratë e marra nga shitjet do të investoheshin te Paquetá, me koston e operacionit që është rreth 20-25 milion, le të themi nga 22 në 23. Një thesar që Milani mund të investojë më pas në merkato, duke kërkuar mundësi. Pas mbërritjes eventuale të një mesfushori të katërt, Krunic gjithashtu mund të largohet për 8-9 milion euro”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu