Paolo Scaroni: Milan per Champions!

– Ne keto dy muaj kam kuptuar se ishin dy pengesa te medha per te kaluar, ajo sportive dhe ajo ekonomike te dyja shume te rendesishme qe ecin me njera tjetren te pa ndara.

Ne aspektin sportiv kemi bere nje hap te madh duke rikthyer Paolo Maldini dhe Leonardo ne klub, dy milaniste qe i rikthyen besimin skuadres dhe tifozerise kuqezi me pas eshte fusha qe do te tregoje se cfare jemi ne gjendje te bejme..

Me pas ne aspektin ekonomik rikthyem stabilitet dhe nuk degjojme me “erdhen 10 milion euro” apo jo, kjo eshte shume e rendesishme ne aspektin psikologjik te lojtareve po ashtu dhe tifozerise.. – eshte shprehur Paolo Scaroni per Gazzetta dello Sport!

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu