Paolo Scaroni: Kemi dy objektiva per te arritur, ate sportiv dhe ate ekonomik!

Ne nje interviste sot per gazeten Il Sole 24 Ore Paolo Scaroni President i Milan ka folur per situaten ne klubin kuqezi.

Kemi nje Administrator si Gazidis i cili ka nje eksperience nderkombetare me Arsenal si dhe dhe zv President ne Major Soccer League ne Amerike qe merret me anen ekonomike te klubit, si dhe Leonardo me Maldini te cilet merren me anen sportive. Detyrat i kemi te ndara shume mire kush merret me objektivat sportiv dhe ate ekonomik.

Ne fund te sezonit do te shikojm rezultatet ate sportiv dhe ekonomik, jane dy objektiva te rendesishme per ne.

Futbolli ka ndryshuar shume, kur nje tifoz me kerkon ‘pse nuk e bleni kete lojtar’ i mundohem ti shpjegoj Fair Play Financiar por nje tifoz e ka te veshtire ta kuptoje ate. Ky eshte futbolli modern dhe ne duhet te pershtatemi me kete realitet.. eshte shprehur Paolo Scaroni Presidenti AC Milan!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu