Paolo Maldini nuk i ndahet fiksimit të tij, asist vjen nga klasifikimi…

Nuk është sekret që Milani u përpoq të merrte një mbrojtës të ri qendror në seancën e fundit të tregut të transferimeve.

Drejtuesit kanë bërë përpjekje për shumë profile, por pa qenë në gjendje të përfundojë një marrëveshje.

Paolo Maldini pranoi se më pak para ishin shpenzuar në fushatën e fundit të blerjes sesa kompania mund të investonte.

Si rezultat, ndërhyrjet për të përmirësuar ekipin priten për tregun e transferimeve të janarit 2021. Një përforcim mund të vijë në mbrojtje.

Sot, “Corriere della Sera” shpjegon se Maldini është përsëri në presion për Ozan Kabak, mbrojtësi i kërkuar tashmë në dritaren e fundit të transferimit. Në janar, negociatat me Schalke mund të rihapen.

Calciomercato Milan - Di Marzio: "Kabak, ecco l'offerta rossonera"

Jochen Schneider, drejtori sportiv i klubit gjerman, ka pranuar kohët e fundit se ka pasur një negociatë me kuqezinjtë.

“Milani na kontaktoi në fund të merkatos dhe një shitje ishte jashtë diskutimit për ne në atë moment. Lamtumira e tij në janar? Po flasim për një periudhë të ndërlikuar ekonomikisht, kështu që nuk mund të përjashtoj asgjë”.

Nga Schalke 04 nuk ka pasur asnjë mbyllje për rinisjen e dialogut në janar 2021. Do të jetë e nevojshme të shihet nëse ekzistojnë kushtet për të arritur një marrëveshje.

Mbrojtësi qendror turk ka një vlerësim prej rreth 25 milion euro, ndoshta i negociueshëm nëse performanca e ekipit gjerman vazhdon të jetë katastrofike.

Në fakt, renditja në Bundesliga e sheh atë në vendin e parafundit. Kabak nuk ka luajtur katër ndeshjet e fundit sepse i duhet të vuajë një pezullim prej 5 ndeshjesh të marrë për një pështymë te një kundërshtar i Ëerder Bremen.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu