“Pakti Champions, ja si Maldini po tenton të ndryshojë drejtimin e ekipit. Takimet individuale…”

Milani përpiqet të qëndrojë i bashkuar për të kapërcyer vështirësitë dhe për të arritur objektivin, kualifikimin për në Ligën e Kampionëve të ardhshme, në fund të fundit gjithashtu e merituar për atë që është treguar për periudha të gjata të sezonit.

Qëllimi është që të fillohet përsëri nga ndeshja tjetër në shtëpi kundër Benevento duke harruar nëntë humbjet e pësuara në vitin 2021.

Drejtuesit kuqezi e bënë të ndjehet afërsia e tyre me ekipin në seancën e fundit stërvitore.

Për disa javë Paolo Maldini ka biseduar ballë për ballë me disa lojtarë kuqezi, për të provuar të kuptojë në mënyrë të përmbledhur se çfarë nuk po ndodh krahasuar me disa javë më parë.

Pasojat e ndeshjes kundër Sampdoria ishte radha e Theo Hernandez, në një rënie të dukshme fizike dhe mendore.

Sipas “Calciomercato”, dje drejtori i zonës teknike së pari bëri një fjalim të përgjithshëm për ekipin, duke i thirrur ata që të mos dorëzohen në momentin vendimtar të sezonit.

Kalendari nuk ndihmon por Milani ka treguar se di të gjejë burime shtesë në momente të vështira.

Pastaj ishte radha individuale e Alexis Saelemakers, Zlatan Ibrahimovic dhe Fikayo Tomori.

Brenda dhomës së zhveshjes doli i gjithë zhgënjimi për dështimin e dy angazhimeve delikate të tilla si ato kundër Sassuolo dhe Lazio.

Foto IPP/ZumaPress Milano 21/04/2021 Campionato Serie A di Calcio stagione 2020/2021 Milan-Sassuolo Nella foto Paolo Maldini pensieroso – AVAILABLE ONLY FOR ITALIAN MARKET – Italy Photo Press –

Lojtarët janë të parët që nuk duan të varfërojnë punën e bërë në muajt e fundit, ata e dinë shumë mirë rrugën e filluar pas 5-0 të Bergamos kundër Atalanta.

Kjo është arsyeja pse është vendosur një pakt i ri për Champions League: kompakt dhe i vendosur drejt këtyre 5 ndeshjeve të fundit të sezonit!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu