Orsato kundër VAR: “Çfarë më sinjalizove?”… Analiza e ish-arbitrit!

Vazhdon të diskutohet sjellja e arbitrit Orsato në Lazio-Milan, Ai po vazhdon të diskutojë sjelljen e Orsato, i cili në mënyrë të pashpjegueshme vendosi të vleresojë golin e Correa si të rregullt pasi me faull Leiva i mori top Calhanoglu.

Ish arbitri, Luca Marelli, i cili foli në kanalin e tij në Youtube, tha fjalën e tij për episodin:

“Arbitri është në një pozicion perfekt për të vlerësuar kontaktin midis Lucas Leiva dhe Hakan Calhanoglu. Orsato menjëherë tregon se mesfushori i Lazios ka prekur topin.

Pas golit të Correa, bilbili tregon mesfushën dhe më pas shkon në VAR”.

“Orsato shkon në monitorit dhe qëndron njëmbëdhjetë sekondave dhe vendos menjëherë.

Ai kthehet në fushë dhe nëse e shihni – vazhdon Marelli në analizën e tij – nuk ka asnjë lojtar në afërsi të tij.

Prandaj është e qartë se ai po i referohet VAR … Kthimi në fushë me një qëndrim të tillë dhe duke thënë një fjali, të cilën unë do të doja të mos ju them, megjithatë, kuptohet qartë që ​​do të thotë “Për çfarë më thërret?”… “Çfarë janë këto gjëra?”… Apo diçka e tillë, me të vërtetë nuk ka kuptim sepse siç e kemi parë Mazzoleni bëri mirë që e thirri përsëri në VAR.

E qartë se Orsato pa diçka që nuk ndodhi kurrë, ai pa një kontakt në top, por në të vërtetë Leiva goditi kaviljen e këmbës së Calhanoglu. Ky është një faull shumë i dukshëm, arbitri nuk pa asgjë. Në fakt, ai pa diçka që nuk kishte ndodhur kurrë. Nuk ka asnjë pikë në vlerësimin e këtij qëllimi.

Një goditje në kyçin e këmbës së Calhanoglu, nuk është e vështirë të dallohet. Pse nuk e bëri?”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu