OPINIONI/ Sconcerti: Milani është një lloj mrekullie të rinjsh! Kam vetëm një dyshim të fundit

Duke folur në kolonat e “Corriere della Sera”, gazetari i njohur italian Mario Sconcerti komentoi rritjen e Milanit duke u befasuar nga ajo që ka parë deri tani te kuqezinjtë:

“Milani, sa vlen vërtet? 3-4 skuadra janë në përgjithësi më të forta: Juve, Inter dhe Napoli.

Atalanta nuk është ndoshta më e mirë se ky Milan. Roma ka pak ekuilibër. Milani sot është një lloj mrekullie e të rinjve të mbajtur së bashku nga kompetenca e Maldinit dhe moderimi i Piolit.

Per Sconcerti Sarri non fa paura e anche il Milan può inserirsi - Virgilio  Sport

Dhe nuk ka gabime në merkato. Te Milani ekziston një larmi loje dhe mendimi që po bëhet epërsi. Vetëm ky Milan nuk mjafton akoma, rrallë një ekip mjafton pa gabimet e të tjerëve për të fituar”.

“Kufizimi i vetëm i këtij Milani është varësia shumë nga Ibrahimovic. Edhe fizikisht. Ngadalë kjo varësi është e destinuar të ulet, por pa një datë të saktë”.

“Skuadra kuqezi tani nuk është më thejsht ekipi i bezdisshëm për ekipet e mëdha…

Berlusconi ka qenë gjithmonë shoferi i Milanit. Tani, megjithatë, është ekipi që ndërton klubin. Lundrohet në heshtje, por është kështu që arrihet te befasitë në fund”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu