Opinion nga Agron Kola: Piatek lojtari qe po ben diferencen!

Po flasim per nje sulmues qendre i cili ne 5 ndeshje ka shenuar 7 gola, pra deri me tani askush si ai, duke pare menyren se si e kerkon topin dhe cinizmin qe e karakterizon te ben te kujtosh lojtar te medhenj qe kane veshur nder vite bluzen e Milan, si Sheva Bierhof Inzagi etj etj. Por edhe nga menyra se si shenon te jep pershtypjen e nje profesionisti jo thjeshte nje 23 vjeqari qe deri dje pak e njihnin, entuziazmi qe na ka dhene me golat e tije mbase dhe na ben te jemi disi euforik por kjo nuk ja zbeh aspak vlerat nje super talenti si Piatek qe di te shenoj nga cdo lloj pozicioni. Milan e pretendonte Champions edhe pa ardhjen e tije por te jemi realist kishim shum kohe qe po provonim sulmues qe nuk kishin deshire te shenonin jo qe nuk kishin kualitete, ( D Silva Kalinic Higuain) ndersa me ardhjen e Polakut po shikojme nje Milan me sulmues me me shum deshire shenimi dhe me fitore bindese 3-0/1-3 3-0 dhe keto jane edhe fale merites se Piatek! Mbase esht shpejt akoma per te qene te sigurte por me 99% Milan po rilind dhe kjo 60% eshte fale Piatek!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu