“Operacionin Chiesa-Milan po e ndjek shqiptari Ramadani! Super projekti i Maldinit dhe heshtja…”

Andrea Longoni, gazetari sportiv italian dhe prezantues i emisionit “Qui studio a voi stadio” dhe pranë ambjenteve kuqezi, ka rrëfyer një prapaskenë për merkaton…

“Goditja e radhës  do të jetë jetë Bakayoko, për të mbyllur rrethin dhe për ta rikthyer kuqezi: fizikiteti i tij do të jetë i rëndësishëm për të plotësuar një mesfushë të shkëlqyeshme në çdo aspekt”

“Mund ta ndryshojë modulin nëse është e nevojshme, por referenca do të jetë gjithmonë 4-2-3-1. Nëse Calabria largohet siç flitet, Aurier është gjithmonë favoriti. Por qershia mbi tortë mund të jetë Federico Chiesa nga Firence”

“Lojtari ka kohë që e ka bërë të ditur se dëshiron të largohet nga Fiorentina, Commisso është i vetëdijshëm për këtë, por për momentin ai është ende duke qëlluar lart me çmimin”

“Në ditët e fundit të merkatos, gjërat do të ndryshojnë dhe duke futur Paqueta në negociata mund të kryhet. Operacioni po drejtohet nga agjenti shqiptar Fali Ramadani, i cili ka kohë që takohet edhe me të atin e Federicos, Enricon, pikërisht në Milano”.

Midis Maldinit, Massara dhe agjentit shqiptar ka  pasur disa takime të regjistruara këtë verë: “pjata kryesore”, megjithatë, nuk ishte blerja e Rebic, por pikërisht 22-vjeçari i kërkuar fort nga Pioli.

Me të, skuadra do të bëhej vërtet e plotë dhe absolutisht e aftë të luftonte për nivelet e larta të renditjes. Maldini në krye, dëshiron të krijojë një bërthamë të fortë italianësh, si në kohën e tij: me Donnarumma, Romagnoli, Tonali dhe Chiesa do të ishin të gjitha kushtet për një Milan të madh. Nga klubi ka mohime për këtë temë, siç duhet të jetë”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu