Operacion i dyfishtë me zero: Milani përgatit kontratat dhe propozimet

Milani aktualisht po punon për të kompletuar skuadrën, në funksion të gjysmës së dytë të sezonit i cili fillon zyrtarisht nesër, me fazën e dytë.

Por drejtuesit nuk lënë pas dore çështjet që lidhen me të ardhmen, pra, me tregun e verës 2021.

Një nga këto ka të bëjë me ardhjen e mundshme pa asnjë kosto të Florian Thuavin, një anësor i cili ka kohë që ka përfunduar në fletoren e Paolo Maldinit.

Calciomercato Milan, accordo per Thauvin a parametro zero?

Sot Tuttosport azhurnoi situatën në lidhje me angazhimin me kosto zero të Thauvin. Sulmuesi po i afrohet më shumë lamtumirës Marseille.

Duket se nuk ka gjasa të thuhet më së paku që futbollisti i datëlindjes 1993 do të kthehet në hapat e tij dhe do të rinovojë me Marseille.

Milani është në pole position për francezin, edhe pse një marrëveshje përfundimtare ende nuk është gjetur për nënshkrimin e Thauvin.

Ndërkohë, propozimi i parë kuqezi tashmë ka filluar. Klubi ka lidhur një kontratë katër-vjeçare, deri në qershor 2025, prej 3 milion neto në sezon.

Një propozim  që ende mund të mos jetë i mjaftueshëm.Thauvin kërkon të paktën 4 milion neto për t’i thënë menjëherë po Milanit. Negociatat vazhdojnë me agjentin e futbollistit, por megjithatë mbërrijnë ndjesi pozitive.

Veç kësaj, nuk janë ndalur edhe kontaktet me agjentin e fantazistit të Portos, Otavio, për të cilin do të ishte gati një kontratë 1.5 mln euro në sezon për katër vitet e ardhshme.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu