Olivier Giroud negativ ndaj tamponit: skenarët e mundshëm në sulm!

Lajmi i ditës është me siguri ai i Olivier Giroud i cili kthehet negativ pas tamponit: “Milan njofton se Olivier Giroud rezultoi negativ për Covid-19. Nesër, lojtari do t’i nënshtrohet kontrollit mjekësor të kërkuar nga protokolli federal për rifillimin e aktivitetit sportiv”, thuhet në njoftimin zyrtar për shtyp të klubit.

Nje super lajm afer një jave zjarri, nga 12 deri më 19 shtator Milani mes Serie A dhe Champions League do të përballet me Lazio, Liverpool dhe Juventus. Rikuperimi i sulmuesit francez gezon Stefano Pioli.

Ish-bomberi i Chelsea ishte sigurisht një nga kuqezinjte me me shume nuhatje goli ne ndeshjet para -sezonale dhe ne fillim të sezonit, dhe lajmi për pozitivitetin e tij me Covid ishte sigurisht një goditje e keqe për Stefano Pioli, i cili, megjithatë, tani mund të fillojë të buzëqeshë përsëri Me Olivier, i cili do t’i nënshtrohet testeve të tjera të zakonshme nesër, nuk ka shumë gjasa të jetë atje për ndeshjen e së dielës kundër Lazio të Sarri.

Sidoqoftë, jemi në fushën e hipotezave dhe hamendjeve, vetëm testet ne Milanello do të zbulojnë gjendjen e formës së bomberit, i cili qëndroi në shtëpi për 8 ditë.

Sidoqofte, Pioli dhe lojtari do të bien dakord se çfarë të bëjnë. Fjalim i ndryshëm për Liverpool dhe Juventus: edhe pse ndeshjet janë shumë të prane, disa ditë të tjera do të jenë thelbësore për tu rikuperuar në rastin më të mirë.

Ka të ngjarë që Giroud të jetë ne fushe për sfidën shumë të vështirë në Anfield dhe për udhëtimin e vështirë në Stadium.

ALTERNATIVAT – Kthimi i numrit 9 do t’i lejojë Pioli që të jetë në gjendje të përdorë Zlatan Ibrahimovic në një mënyrë të caktuar: suedezi po kthehet nga një ndalesë e gjatë dhe përkundër deshires për të luajtur, duhet menduar menaxhimi.

Pa Giroud, alternativa ndaj suedezit këtë javë do të kishte qenë Rebic, me kroatin i cili në sezonin e kaluar ka mbajtur pozicionin e sulmuesit të parë disa herë (ndonjëherë me disa vështirësi). Përveç ndeshjes së së dielës kundër Lazios, një stafetë e mundshme Ibra / Rebic (e cila do të fillojë nga fillimi ende për t’u vendosur), Pioli do të ketë një opsion shumë të rëndësishëm për departamentin ofensiv, duke pritur që Pellegri dhe Messias të gjejnë gjendjen më të mirë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu