Okazion nga Ligue 1, “Djalli” pret zhvillimet e fundit: mund të firmoset edhe parakontratë

Një sy në fushë dhe një në merkato: Maldini dhe Massara vazhdojnë të ndjekin zhvillimet e tregut në lidhje me disa lojtarë të rinj që mund të jenë të dobishëm për Milanin në të ardhmen.

Nga Lorenzo Lucca tek Yacine Adli, i blerë tashmë për sezonin e ardhshëm, ndiqen profile të ndryshme…

Pioli gjithashtu do të donte që disa të përfshiheshin në skuadër tashmë në tregun e janarit, në mënyrë që të kompletonte ekipin në të gjitha departamentet.

Me Junior Messias ende në bokse, Giroud dhe Ibrahimovic të cilët ende nuk japin siguri nga pikëpamja fizike dhe Kessie gjithnjë e më larg nga rinovimi, Milani duhet të lëvizë me shumë kujdes në treg…

Milano, ideja Kamara zero po bëhet gjithnjë e më konkrete
Boubacar Kamara ende nuk e ka rinovuar kontratën e tij me Olympique Marseille e cila do të përfundojë në qershorin e ardhshëm. Ai është një mesfushor i lindur në 1999, pra shumë i ri, por tashmë me përvojë pas tij.

Mesfushori francez luajti ne të gjithë procesin e rritjes ne Akademine e Marseille dhe tifozët tashmë e konsiderojnë atë një flamur, por ai nuk duket se dëshiron të vazhdojë aventurën e tij me francezët.

Milan ka vëzhguar historinë për disa muaj dhe së shpejti mund të bëjë një ofertë për klubin. Lojtari vlerësohet rreth njëzet milionë euro, por nëse rinovimi nuk arrin, kuqezinjtë mund të përgatisin një ofertë që në janar me një çmim të ulet.

Opsioni tjetër, më i mundshëm, mund të jetë pritja e qershorit për të marrë Kamara në një transferim falas duke e bërë atë të nënshkruajë një para-kontratë gjashtë muaj më parë.

Ai është një mesfushor modern, i cili pavarësisht se është vetëm 21 vjeç tashmë ka 130 paraqitje me fanellën e Marseille dhe disa thirrje në kategoritë e të rinjve të kombëtares franceze.

Duke pritur një telefonatë nga Deschamps, Kamara duhet të vendosë se cila do të jetë e ardhmja: Milani është duke pritur që ai të bëjë kërcimin shumë të dëshiruar në kategori…

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu