“Ofertat e Milan për Kabak ishte e madhe, ja pse Schalke nuk e dha. Por, prisni janarin…”

Ndërmjetësues ndërkombëtar dhe në qendër të tregut italian për ndjekjen e fatit dhe të Ozan Kabak të Schalke 04, George Gardi, te Tuttomercatoweb.com tregon negociatat dhe prapaskena, duke u ndalur te interesimi i Milanit për turkun dhe pse nuk u krye si operacion.

“Fatkeqësisht kishte pak ditë në dispozicion për një operacion kaq të ndërlikuar. Kabak është lojtari më i vlefshëm i klubit gjerman dhe privimi i tyre nga ai pak orë përpara përfundimit të tregut të transferimeve përfaqësoi një problem të pakapërcyeshëm, pavarësisht sa shumë e rëndësishme ishte oferta e marrë”.

“Milani bëri gjithçka që ishte e mundur për të finalizuar dhe së bashku me mua u përpoqëm deri në fund për të siguruar që negociatat të ishin të suksesshme”.

“Po flasim për një lojtar të datëlindjes 2000 me përvojë në Champions League, te ekipi kombëtar i të moshuarve, i votuar lojtari më i mirë i ri në Bundesliga.

Milan po rritet në projektin e tij, i cili magjeps lojtarin mbi të gjitha sepse bazohet në besimin e dhënë për kampionët e rinj. Besoj se rrugët mund të takohen përsëri”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu