Oferta për Calhanoglu, Maldini nuk humbet kohë… Di Marzio: “Ka intensifikuar kontaktet…”

Ndërsa Hakan Calhanogu reflekton, Milani po shikon alternativa për rolin e mesfushorit sulmues. Turku, në fund të sezonit, mund të largohet nga klubi kuqezi falas, por Maldini & Co nuk duan të gjenden t⌂ papërgatitur.

Ish-lojtari i Bayer Leverkusen, siç u tha, ka marrë një ofertë të rëndësishme nga Katari, e cila do ta lejonte atë të fitonte 32 milion euro në vetëm tre sezone.

Shifra larg atyre që ai do të fitonte në Milano. E ardhmja e Calhanoglu, mbi të cilën është i pranishëm edhe Juventus, mbetet ende në ekuilibër përtej propozimit ekzotik të marrë.

Ditët e fundit emri i Rodrigo De Paul është rikthyer në modë. Argjentinasi i Udinese ka një vlerësim të rëndësishëm, rreth 40 milion euro.

Kishte fjalë për një ofertë, e cila përfshinte kartonat e Brescianini, Pobega dhe Hauge, por për momentin asgjë konkrete.

Një ide me çmime shumë më të ulta mbetet ajo që çon në Ilicic.

Ish-lojtari i Palermo do të largohet nga Atalanta, e cili mund ta lirojë atë gjatë verës me një lloj dëmshpërblimi të vogël.

Gianluca Di Marzio, i cili foli për Sky Sport, konfirmoi këtë udhë: “Si zëvendës Calhanoglu, ose trashëgimtar i turkut, unë do të mbaja emrin e Ilicic, ai mbetet shumë aktual – pranon gazetarin, një ekspert i tregut të transferimeve -.

Ai nuk është shumë i ri por Milani ka treguar se ata gjithashtu mund të marrin lojtarë me përvojë. Kontaktet janë, mbetet për t’u kuptuar buxheti në dispozicion. Tomori duhet të blihet dhe nevojiten rreth 28 milion euro, Brahim Diaz gjithashtu dhe në rastin do të duheshin rreth njëzet milion”.

Tregu i transferimeve të Milan mbetet për t’u deshifruar dhe është e qartë se hyrja, ose jo, në Champions League mund të ndryshojë, kaq shumë gjëra.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu