Objektivi Scudetto, Covid-19, Amerika dhe dueli me CR7: Ibrahimovic flet mbi gjithçka

Në intervistën e tij të gjatë për Corriere dello Sport, sulmuesi kuqezi Zlatan Ibrahimovic ka folur edhe për sa i përket objektivave, edhe pse duhet thënë se suedezi që në fillim tha se objektivi i tij nuk është ai i skuadrës, por që natyrisht ai do të bëjë më të mirën për të arritur ambicjet fillestare të klubit.

Qëllimi kryesor dhe i deklaruar i Milanit është kthimi në Ligën e Kampionëve, por tabela vazhdon të buzëqeshë dhe sugjeron diçka tjetër.

Ibra nuk fshihet: “Është herët, mungon faza e dytë dhe dy ndeshje ende. Gjithashtu duket e kotë të vendosësh qëllime, unë kurrë nuk e bëj atë. i dyti është i pari i humbësit.

Dua të marr më të mirën nga vetja dhe ekipi, të jap maksimumin tim, edhe në stërvitje”.

Dueli individual më i kërkuar është ai mes Ibra dhe Cristiano Ronaldo: “Secili prej nesh dëshiron të japë më të mirën për ekipin e tij dhe të jetë më i miri. Se cili është në të vërtetë, nuk jemi ata që duhet ta gjykojmë…”.

Ibrahimovic më pas foli për vendimin për të emigruar në SHBA: “Në Amerikë kuptova që jam akoma gjallë, se ndihem si një lojtar i rëndësishëm. Në vitin e parë te Los Angeles duhet të kuptoja si isha, në të dytin u ktheva duke ndjekur qëllime.

Duhej të vendosja: të ndalem apo vazhdoj? Agjenti im Mino Raiola më tha të vazhdoja në Evropë, ishte shumë e lehtë të ndalesha në Amerikë. Zgjodha Milanin sepse është sfida më e vështirë, e pamundura më tërhoqi ”.

Më në fund Ibra kthehet të tregojë për përvojën e tij me Covid-19: “Kur ata njoftuan pozitivitetin nuk dija çfarë të prisja, kisha lexuar gjithçka. Unë isha duke pritur për simptomat dhe më pas ato erdhën: së pari dhimbje koke, pastaj dhimbje shpine, gjithashtu humba shijen.

Asnjëherë ethe, por koha kaloi shumë ngadalë. U përpoqa të stërvitesha në shtëpi, por u lodha menjëherë”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu