Objektivi i Milanit infektohet me koronavirus

Në Itali vazhdojnë të rriten rastet e personave pozitivë ndaj koronavirusit.

Së fundmi është infektuar me Covid 19 edhe Seria A, ku kanë dalë pozitivë 5 lojtarë.

Pas portierit të dytë të Romes, Antonio Mirante, Andrea Petagna i Napolit dhe tre lojtarë të Cagliarit, edhe Sassuolo është goditur nga Covid-19.

Skuadra emiliane nuk është e re në këtë tip situate, duke qenë se edhe në karantinë disa lojtarë verdhezi kanë qenë pozitivë.

Rasti i fundit me koronavirus në kampionatin italian është ai i Jeremie Boga.

Nga kthimi i pushimeve, pas testeve klinike ka dalë pozitivë ndaj Covid-19.

Siç ka raportuar klubi , Boga është asimptomatik dhe nuk ka patur asnjë kontakt me futbollistë të tjerë.

Për momentin objektivi i Milanit ndodhet në izolim në shtëpi.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu