OBJEKTIVI “DERBI”: Ja si paraqitet gjendja e Ibrahimovic, Rebic dhe Romagnoli

Merkato u mbyll dhe tani fokusi është sezoni dhe ndeshjet që do të vijnë, duke nisur nga derbi ndaj Interit, ku trajneri Stefano Pioli shpreson që të rikuperojë një treshe futbollistësh që janë edhe bosht për ekipin si Romagnoli në mbrojtje dhe Ibrahimovic e Rebic në sulm. Ja si paraqitet gjendja e tyre.

Ibrahimovic – Sipas Gazzetta dello Sport, dje Ibrahimoviç ishte ende pozitiv me Covid. Tamponët – raporton gazeta – bëhen në intervale të rregullta pa detyruar kohën e diktuar nga protokolli.

Hipoteza më e akredituar është që suedezi mund të jetë i pranishëm në derbi, gjithashtu sepse Zlatan është asimptomatik, është mirë dhe vazhdon të stërvitet në shtëpi.

Rebic – Ante Rebic duhet të jetë gati pas pushimit. La Gazzetta dello Sport thekson gjendjen e lojtarit kroat pas dëmtimit të bërrylit të marrë në ndeshjen kundër Crotone.

Sulmuesi kuqezi bëri një kontroll në Milano në zyrën e Dr.Castagna dhe gjithçka duket se po vazhdon në mënyrën më të mirë. Kthimi është afër: stafi i Milanit është optimist dhe Pioli shpreson që ta ketë Rebic përsëri për derbi.

Romagnoli – Një mbrojtës i ri nuk ka arritur nga merkato, por Pioli ende mund të ngushëllohet me rikuperimin e Romagnoli. Siç raportohet nga Tuttosport, kapiteni do të jetë në dispozicion për këtë derbi. Gjatë këtyre pesëmbëdhjetë ditëve të pushimit, në Milanello ata shpresojnë të jenë në gjendje të rrisin nivelin fizik të formës së Alessios.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu